לקשר של ילד או מבוגר עם בעלי חיים, יש ערך טיפולי ממשי עד כדי שילוב בעלי החיים במוסדות טיפוליים מגוונים וביניהם בתי חולים פסיכיאטרים. נסו לחשוב על הרגע בו נפגש ילד, שנאלצו לכרות את רגלו עם כלב קטוע רגל, הרי שבאופן כמעט אינסטינקטיבי, יחוש הילד חיבור עמוק ועז יותר לכלב וזאת משום תחושת ההזדהות, אך גם אם יפגוש הילד כלב בעל 4 גפיים, הוא ירגיש בנוח וזאת משום שהכלב אינו שופט אותו או מסתכל עליו באופן חריג.

המפגש עם בעלי החיים, מאפשר עיבוד נכון של תכנים רגשיים לצד רכישת מיומנויות וחיזוק הביטחון והדימוי העצמי. את המפגש עם בעלי החיים, מנחה בעל מקצוע, שרכש מיומנויות המאפשרות לו ליצור את האינטראקציה אל מול בעל החיים כך שהיא תטיב עימם.

תרפיה בעזרת בעלי חיים

 

למי מתאימה תרפיה באמצעות בעלי חיים

תרפיה בעזרת בעלי חיים, מתאימה למגוון נרחב של בעיות איתן מתמודדים הילדים במהלך חייהם אך לא רק ילדים יכולים ליהנות מסוג טיפול זה, אלא גם מבוגרים וקשישים נכון, שיסתייעו בטיפול באמצעות בעלי חיים. כדי לקבוע האם גם ילדיכם יכול להסתייע בשיטת טיפול זו, ריכזנו מספר סיבות בשלן יכול הילד להגיע ולקבל טיפול מיטיב באמצעות בעלי חיים.

חוסר גבולות ובעיות התנהגות – ילדים אשר סובלים מבעיות התנהגותיות מתקשים במישורים רבים בחייהם הפרטיים וביניהם קשיים חברתיים, לימודים משפחתיים ועוד. טיפול באמצעות בעלי חיים יכול בהחלט ליצור את השינוי בילד וזאת משום שרצון הילד לחבור אל בעל החיים דורשת ממנו לשמור על כללים וגבולות יודעים מראש. הרצון העז בקשר עם בעל החיים מאפשר להם את המאמץ שמתחיל מכאני אך הופך להיות טבוע בהם עם הזמן ומושלך ליתר אפיקי החיים.

חרדות – אחת החולות הרעות של העידן הנוכחי הן חרדות, מהן סובלים בכל הגילים אך ילדים שחוו טראומות קלות וקשות כאחד, מפתחים חרדות לעיתים בלתי נסבלות. קשר עם בעלי חיים בעיקר אם הטראומה היא מבעל חיים שתקף בעבר, מאפשר לילד לפתח ביטחון עצמי וכפועל יוצא להתמודד עם הפחד

בעיות תקשורת ובעיות התפתחותיות – טיפול באמצעות בעלי חיים מאפשר לילדים הסובלים בין היתר מאוטיזם, PDD ,אספרגר ועוד, להפחית סימפטומים התנהגותיים ולחזק את הביטחון העצמי שלהם.

לסיכום – תרפיה בעזרת בעלי חיים היא דרך יעילה להתמודד עם לא מעט בעיות נפשיות ורגשיות אותן חווה הילד, המתבגר המבוגר והקשיש גם יחד. את הטיפול יערוך בעל מקצוע שרכש את ההשכלה הנכונה בתחום.

קראו גם על הידרותרפיה לכלבים

אולי יעניין אתכם גם...