חתולים הם חיית מחמד מיוחדת במינה בעלת תכונות אופי שצריך לדעת עליהן ולהתחשב בהן בזמנים או מצבים מסוימים, כמו למשל כאשר רוצים לצאת לחופשה וצריכים להשאיר את החתול המשפחתי בפנסיון המיועד לחתולים. כאשר מדובר בחתול שחי אצל המשפחה פרק זמן ארוך הוא רואה בבית המשפחה את הבית שלו ויודע שזה המקום שלו, זה ששייך לו. אם לא מתייחסים ברצינות ובעדינות למעבר, גם אם הזמני של החתול לפנסיון – הוא עלול לשקוע בדיכאון ולא להתנהג כמו שצריך.

על מנת שהחתול ירגיש בנוח ולא יסתגר בתוך עצמו חשוב מאד שהפנסיון יהיה מותאם לחתולים ולתחושה הביתי והחמימה שהם צריכים על מנת לחוש בטוחים ולהבין שהם נמצאים במקום שבו דואגים להם ורוצים בטובתם. לחתולים לא מתאים לשהות בתאי רשת הדומים לכלובים אלא הם ירגישו יותר בנוח בתאים העשויים מעץ המספקים אווירה ביתית, חמימה ונעימה הרבה יותר. מכיוון שהחתולים לא יוצאים מהתאים שלהם בדרך כלל במהלך השהיה בפנסיון חשוב לספק להם את התנאים הנעימים ביותר לשהייה במשך פרק זמן זה, גם אם הוא קצר.

פנסיון לחתולים עם משחקים ופעילויות

מה עוד צריכים חתולים על מנת לחוש בנוח בפנסיון?

חתולים אוהבים לרבוץ ולישון, הם אוהבים למתוח את האיברים ולשחק עם חפצים המגרים את החושים שלהם ומעוררים בהם את יצר הציד והתוקפנות. כאשר התנאים האלה מסופקים עבורם במהלך השהייה בפנסיון אין ספק שהם ירגישו נוח יותר ויידעו שהם נמצאים במקום טוב. כאשר בתא העץ שבו נמצא החתול יש משחקים ומקנים שבהם הוא יכול להתחכך ולהתגרד, בדומה למשחקים או חפצים שיש לו בבית המשפחה – הוא יוכל לעשות בהם שימוש ולהתנהג בצורה דומה לצורה שבה הוא רגיל להתנהג בבית.

כאשר בתא שעשוי מעץ יש את השילוב של מקום לרביצה ושינה עם מתקנים ומשחקים שבהם החתול יכול לשחק, להתגרות ולנעוץ את הציפורניים – הוא יכול לשמור על סדר היום שלו, לעשות את מה שהוא רגיל ולהתרגל למקום החדש חיש מהר. חשוב לוודא שתנאים אלה מסופקים לחתולים שמגיעים לפנסיון על מנת שהשהות שלהם שם תהיה טובה ונעימה ותיזכר להם כחוויה חיובית. פנסיון חתולים טוב ואיכותי שמאפשר תנאי שהיה שכאלה עבור החתולים יהיה המועדף על בני המשפחה.

חתול אוכל בפנסיון

בני המשפחה שמשאירים את החתול שלהם בפנסיון בזמן שהם יוצאים לחופשה רוצים לדעת שהוא שמור, שדואגים לו ולרווחתו ומספקים לו את כל מה שהוא צריך – מזון איכותי, תנאי שהייה נעימים וסדר יום כפי שהוא רגיל ואוהב. הם רוצים לנסוע בראש שקט ולדעת שהם לא צריכים לדאוג, שכן אם דאגות או טרדות בנוגע לחתול יחדרו תודעתם, הרי שהם יפגעו בהנאה והבילוי של החופשה והטיול. הפנסיון יפטור אותם מכל הטרדות האלה והם ידעו שאין להם מה לדאוג – שיש מי ששומר על החתול שלהם.

אולי יעניין אתכם גם...