נשיכות של גור זה הדבר הכי פחות כואב בעולם, אבל אלו הן גם הנשיכות שיכריעו את מידת המסוכנות ואת ההתנהגות של הכלב בהמשך הדרך. אצל כלבים, הפה הוא לא רק איבר אכילה אלא גם איבר חברתי ותקשורתי באמצעותו הם משחקים, מתקשרים ולעיתים אף נלחמים בסכנה. בסביבתם הטבעית לומדים הגורים לרסן את הנשיכות שלהם באופן טבעי, על פי התגובות שהם קולטים לנשיכותיהם מהכלבים האחרים בלהקה. בטבע, תהליך זה בא לידי ביטוי בשתי צורות: הגור הננשך ישמיע יללה שתרמוז לגור הנושך שעליו להפסיק. אם הגור לא מפסיק את נשיכותיו, יעצור הכלב הננשך את המשחק, יקפא על מקומו ויישיר מבט אל הגוף הנושך בכדי לרמוז לו להפסיק. העניין הוא שגורים מבויתים לרוב אינם חווים את הסביבה הטבעית הזאת ולכן ההתמודדות עם נשיכות גורים היא באחריותנו אנו.

אז איך מתמודדים עם נשיכות של גורים?

ובכן, תחילה עליכם להבין שנשיכות שמבצע הגור שלכם הוא דבר נורמלי לחלוטין ואתם לחלוטין לא רוצים לדכא אותו. יחד עם זאת, אתם בהחלט רוצים לשלוט עליו ואת זה תוכלו להשיג קודם כל על ידי כך שתימנעו מעידוד ההתנהגות. ניעור בגד, משחק או איבר בזמן שהגור נושך אותו, היא פעולה שאתם רוצים להימנע ממנה לחלוטין. כאשר הגור נושך אתכם, אתם רוצים להשמיע מעין קול של יללה, של כאב, אשר ירמוז לגור הנושך כי הוא מכאיב לכם וכי עליו לחדול מנשיכותיו. במידה והגור אכן נענה לקריאת הכאב שלכם ומפסיק את נשיכותיו, תגמלו אותו בחטיף או ליטוף חם. במידה והגור לא נענה לקריאה, בנשיכה הבאה השמיעו שוב את קול היללה אך הפעם ברמה של זעקת כאב. במקביל התרחקו מהגור והתעלמו ממנו למשך מספר דקות. בצורה זו ילמד הגור שעליו לחדול מנשיכותיו וילמד לרסן אותן.

נשיכות גורים הם כאמור עניין מאוד לא כואב, ואולי אפילו מקור למשחק לא רק להם, אלא גם לנו. יחד עם זאת, בעיקר אצל גזעים גדולים, חשוב מאוד לשלוט על אינסטינקט הנשיכה של הכלב ושליטה זו מתחילה ומוכרעת בשלב בו הכלב הוא עדיין גור.

רוצים ללמוד עוד איך לאלף את הכלב שלכם ואיך להבטיח שיגדל להיות כלב מחונך ונעים לסביבה? פנסיון הכלבים בית ארז דוגסלייף מציע שירותי אילוף כלבים למגוון מטרות באמצעות מתחם אילוף גדול עם שלל אמצעים וכמובן צוות מומחי אילוף כלבים מן השורה הראשונה. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר בטלפון 054-6164444 ונשמח לענות לכל שאלותיכם, גם בנושא של נשיכות גורים.

אולי יעניין אתכם גם...