בדומה לאנשים שחיים כאן במדינת ישראל וסובלים מאד מהחום והלחות של עונות האביב והקיץ – כך גם כלבים מזנים שונים המאופיינים בפרווה ארוכה, עבה או צפופה. לא קשה לזהות כלב שחם לו מאד והוא מחפש כל דרך לצנן את גופו ולהתאוורר ככל האפשר. מעבר לחום הכבד, הכלב עלול לסבול גם מתופעות לוואי על גבי העור שלו, שלא מצליח להתאוורר או שלא מגיע אליו אור השמש. התוצאה יכולה להיות מאד לא נעימה והכלב עלול אפילו להיפגע מכך. מה עושים? מקפידים לספר את הכלב מפעם לפעם.

לשמירה על תספורת מסודרת וקצרה של הכלב יש חשיבות גבוהה מאד ולא מעט יתרונות, להלן כמה מהם:

  • עור גופו של הכלב יהיה חשוף לקרני השמש ולאוויר הצח וחשיפה זו תתרום לחילוף החומרים בגוף הכלב.

  • כאשר הפרווה ארוכה או צפופה – הכלב יסבול מחום ולחות. לאחר תספורת יהיה לכלב קל הרבה יותר ללכת, לרוץ או להשתולל והוא יחוש הקלה מידית מפני החום.

  • פרווה ארוכה נראית בקרב הרבה כלבים כמבולגנת ולכן המראה הכללי של הכלב הופך במהרה ל-לא מסודר, מלא קשרים או גושי פרווה שאט אט נושרים. לאחר התספורת ייראה הכלב מסודר הרבה יותר ולבטח גם יחוש נוח הרבה יותר.

  • פרווה עבה וארוכה מהווה מוקד משיכה לפרעושים, פשפשים וקרציות. לאחר התספורת יחוש הכלב הקלה גדולה, שכן חרקים אלה לא יוכלו להגיע ולקונן בין שערות הפרווה הקצרה שלו.

    מספרה לכלבים של בית ארז

שמירה על תספורת – שמירה על בריאותו של הכלב!

מכאן קל להבין שיש קשר הדוק בין אורך ומראה הפרווה של הכלב לבין הבריאות שלו ושל עור הגוף שלו, לתחושה הכללית הטובה שלו ולדרך הנוחה והנעימה יותר עבורו להתנהל על בסיס יומיומי. קל מאד להבחין בכלבים שזה עתה סיפרו אותם שהם קלים יותר לתזוזה וריצה, שנוח להם הרבה יותר ושהם מרגישים באופן כללי הרבה יותר טוב ונוח. זו הסיבה שחשוב מאד לשים לב מתי שערות הפרווה הופכות שוב לארוכות מדי – וזה הזמן לקחת את הכלב לתספורת נוספת. חשוב לעקוב אחר התנהגותו של הכלב וכך לזהות מתי הפרווה כבר ארוכה מדי עבורו ומקשה עליו.

ישנן מספרות רבות לכלבים המתמחות בתספורות לכלבים. את התספורת יש לבצע אצל איש מקצוע בעסק מספרה לכלבים, שכן הוא יבין בעצמו את כיוון ואופן צמיחת הפרווה ויידע איך יהיה הכי נכון לספר את הכלב כך שיהיה לו כאמור נוח, נעים ומאוורר אך גם באופן כזה שהכלב ייראה יפה והתספורת תחמיא לו ולמבנה גופו. ברוב המקרים אין מדובר בפעולה שכואבת לכלבים, למרות שיש כלבים שהרעש שמפיקה מכונת התספורת אינו נעים לאוזניהם. בדרך כלל אורכת התספורת מספר דקות בלבד ואחריה ירגיש הכלב טוב מאד ולבטח יראה זאת גם לבעלים שלו.

אולי יעניין אתכם גם...