כלבים הם נצר למשפחה של חיות צדות וטורפות. ככאלה הם חייבים להראות שליטה וכוח ועושים זאת על ידי סימון של הטריטוריה שלהם בכל מקום שבו הם נמצאים – בין אם זה בבית ובין אם זה מחוץ לבית. בכל מקום עשוי סימון הטריטוריה להיראות בצורה שונה וכמובן שגם לכל כלב יהיה סימון שונה. באופן כללי וגורף ניתן לומר שאת הטריטוריה בדרך כלל מסמנים הכלבים על ידי עשיית הצרכים וכך בעצם תוחמים אזור שאליו לא יגיעו כלבים אחרים. אלה יריחו את הסימן ויבינו שהשטח הזה כבר תפוס.

זו הסיבה שגם בבית הכלבים ינסו בצורות שונות לתחום לעצמם מקום מוגדר שיהיה רק שלהם. כאשר הבעלים שלהם מבינים את זה הם יכולים לסייע בכך וללמד את הכלב היכן המקום הפרטי שלו והיכן האזור המשותף גם לכלב וגם לשאר בני המשפחה. יש כלבים בעלי אופי או סגנון התנהגות והתנהלות שונים וכל כלב יתנהג באופן שונה כאשר יבין שיש לו את המקום והמרחב שלו. למשל, כאשר פזורים בכל רחבי הבית החפצים או הצעצועים של הכלב – קשה מאד להלך בבית ועלולים לדרוך על חפצים אלה. לעומת זאת, אם לכלב יש את המרחב שלו שהוא יודע עליו – שם הוא ירכז את חפציו וזו תהיה הפינה הפרטית שלו.

כלב ישן בחדרו בפנסיון כלבים

איך מלמדים את הכלב אודות המרחב הפרטי שלו?

ישנן שיטות שונות שעל ידן אפשר ללמד את הכלב היכן נמצא המרחב האישי שלו ואיך או מתי עליו להגיע לשם. על פי האופי של הכלב ודרך ההתנהגות שלו יחליטו בעליו באיזו שיטה יהיה הכי נכון לנקוט ולהשתמש ומה תהיה הדרך הידידותית ביותר לעשות זאת, שבה גם הכלב ישתף פעולה. אפשר לעשות זאת על ידי ריכוז כל המשחקים של הכלב במקום הייעודי, החזרתם העיקשת למקום זה כל אימת שהכלב מוציא אותם משם או מפזר אותם ברחבי הבית. כך אט אט הוא יבין שזהו מקומם ועליו לשחק אתם שם.

שיטה נוספת ללמד את הכלב על המקום הפרטי שלו היא לקחת אותו לשם כאשר הוא מבצע פעולות שאינן מקובלות על בעליו, כלומר לשם מתן עונש. דבר נוסף שחשוב להקפיד עליו הוא שהמקום הזה אכן יהיה של הכלב בלבד ובני המשפחה, לרבות ילדים קטנים אם יש – לא ייכנסו לשם ויאפשרו לו לשהות שם בפרטיות מלאה.

מיטת כלבים בפנסיון

כאשר הכלב יבין שיש לו את המקום שלו הוא יוכל להגיע אליו מתי שירצה ולא יחשוש מפגיעה בפרטיות שלו או מהפרעות. הוא יוכל להגיע למקום הזה כדי לשחק עם הצעצועים שלו או כדי לישון ובני המשפחה בעצמם יכבדו את נוכחותו שם ולא יפריעו לו. כך יבין הכלב שזו הטריטוריה שלו, בדיוק כשם שהוא מסמן את הטריטוריה שלו בטבע.

הפנסיון לכלבים של בית ארז מבין בחשיבות המרחב הפרטי לו זקוק הכלב, ומציע לכלבים השוהים בו חדרים נפרדים לכל כלב, בו הוא מקבל אספקת מים שוטפת, משחקים זמינים לשעשוע וזמני ארוחות קבועים. אם גם אתם נוסעים לחופשה ומחפשים פנסיון לכלבים באווירה ביתית ובאיכות גבוהה – בית ארז הוא המקום עבור כלביכם! עם יחס אישי וחם וצוות מטפלים אם אהבה ענקית לכלבים אתם יכולים להיות בטוחים שאתם מקבלים את הטוב ביותר!

אולי יעניין אתכם גם...