בזמן שאתם משתזפים על החוף, נהנים בבריכה או חוזרים למלון עמוסים בשקיות שופינג, הכלב נמצא בפנסיון. עבור הכלב שלכם הפנסיון הוא מקום זר, עם אנשים לא מוכרים ובעיקר עם סדר יום חדש. פתאום הוא לא הכלב היחיד, פתאום הסביבה משתנה, פתאום אדם זר לוקח אותו לטיול ופתאום אין אתכם.

שיניתם את השגרה, אל תשנו את האוכל

כשאנשים מתקשרים אלינו ושואלים “איזה אוכל אתם נותנים לכלבים בפנסיון?” אנחנו עונים שאנחנו דואגים לתזונה נכונה ואיכותית ונותנים אוכל לכלבים מבית רואיל קנין בהתאם לגיל הכלב, גודלו, והרגליו השונים. באותה שיחה אנחנו גם ממליצים להביא לפנסיון את האוכל של הכלב אליו הוא רגיל. מדוע? יש כמה סיבות:

  1. האוכל הקבוע מסייע להסתגלות מהירה לפנסיון
  2. האוכל הקבוע תורם לתחושת הביטחון והיציבות של הכלב. הוא יבין שלמרות שהמשפחה שלו לא איתו, יש עדיין דברים שלא השתנו בסדר היום שלו.
  3. שינוי תזונתי פתאומי יכול להוביל ל”שביתת רעב”. אם ניתן לו את אותו האוכל כמו בבית, הוא יאכל כמו שהוא רגיל.
  4. שינוי תזונתי פתאומי עלול לגרום לכאבי בטן או שלשולים.

השעות הראשונות בפנסיון כלבים

לכלבים כמו לילדים אין תחושת זמן. הם לא יודעים כמה זמן עבר מאז שהלכתם והם לא יודעים עוד כמה ימים נותרו עד שתחזרו לקחת אותם. בניגוד לילדים שנשארים עם סבא וסבתא או עם בייביסיטר אהובה, הכלבים מגיעים לפנסיון. עבורם זה מקום זר, עם אנשים לא מוכרים, ריחות וקולות שהם לא רגילים אליהם.

רב הכלבים מסתגלים לפנסיון תוך כמה שעות ומשחקים עם כלבים אחרים. אבל יש כלבים שההסתגלות לוקחת להם יותר מכמה שעות. הם מרגישים אבודים ומבולבלים ומתוך תחושת חוסר אונים ועצב הם מסרבים לאכול ולשתות וכדי שזה לא יקרה מומלץ להביא להם את האוכל שהם רגילים אליו מהבית.

איך אפשר להקל על כלב שמגיע לפנסיון?

כמה ימים לפני החופשה כדאי להגיע לפנסיון כדי שהכלב יכיר את הצוות, יכיר את המקום ואת החצר ויתרגל להיות עם כלבים אחרים. ביום שבו תשאירו אותו אצלינו כדאי שתביאו איתכם כמה פריטים שהוא מכיר. אפשר להביא לו צעצועים שהוא מכיר כמו כדור או בובה ואפילו תוכלו להביא לו גם את המיטה שלו ואת השמיכה שלו. הריח של הבית יגרמו לו להרגיש בטוח ובסביבה מוכרת.

לסיכום, אם אתם שוקלים להשאיר את הכלב בפנסיון חשוב שתביאו איתכם את האוכל הקבוע שלו. בפנסיון שלנו אנחנו מבטיחים לדאוג לו לכל צרכיו ולתת לו המון חום ואהבה עד שתחזרו מהחופשה מלאים בחוויות.

 

 

אולי יעניין אתכם גם...