פנסיון לכלבים הוא הפתרון האופטימאלי ביותר לצרכי השגחה וטיפול על כלביכם בזמן שאתם נעדרים מביתכם או במהלך תקופות בהם לא תוכלו לטפל בכלביכם מסיבות כאלו ואחרות. יחד עם זאת, בעלי כלבים רבים חוששים להעביר את כלביהם לפנסיונים השונים מהחשש לכלבי תקיפה השוהים יחד איתם במקום. אז האם לשים כלבים גדולים ומסוכנים בפנסיון משותף והאם לבעלי הכלבים יש באמת סיבה ממשית לדאגה? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

רואה גרמני בבית ארז

 

התאים בפנסיון

פנסיון משותף לכלבים על אף שמו הינו פנסיון בו קיימת הפרדה מוחלטת ומלאה בין הכלבים השוהים בו, כאשר כל כלב שוהה בחדר או תא נפרד, כאשר תאי האירוח בפנסיון המשותף הינם תאים המותאמים גם לצרכי פנסיון לכלבים גדולים וגם לצרכי פנסיון לכלבים קטנים יותר.

כמו כן, פנסיון משותף לכלבים מתיר ומאפשר שהות של כלבים מסוכנים, לרבות, כלבי תקיפה, וזאת מכיוון שהטיפול וההשגחה בפנסיון משותף מתבצע על ידי צוות מטפלים מקצועי ומיומן היודע להתמודד עם כל סוגי הכלבים.
יחד עם זאת, על מנת לבחון את הסוגיה בנוגע לשאלה המופיעה בכותרת: האם לשים כלבים גדולים ומסוכנים בפנסיון משותף, חשוב לבדוק מהם תנאי האירוח בפנסיון והאם הוא מותאם לצרכי פנסיון לכלבים מסוכנים ו/או פנסיון לכלבי תקיפה.

איך הכלב מטופל בפנסיון

בחלק גדול מהמקרים, הפנסיונים המשותפים הינם מתחמים המותאמים לשהות כלבים מכל סוג וגזע, כאשר הכלבים המסוכנים נמצאים בתאים המרוחקים (באופן יחסי) מיתר הכלבים. כמו כן, הטיול עם הכלב המסוכן מתבצע בשעות מסוימות בהן כל יתר הכלבים שוהים בתאיהם ולכן אין כל חשש שייווצר מגע בין הכלבים. הטיול עם הכלב בפנסיון מתבצע על ידי מטפל אישי המוליך את הכלב ברצועתו, כאשר משך הטיול נקבע בהתאם לצרכיו של הכלב ורצונו. במקרים בהם כלב מסוכן או כלב תקיפה מסרב לצאת מתאו לטיול או מגיע בתוקפנות במהלך הטיול הוא נותר בתאו ושם מסופקים לו ל צרכיו, לרבות, אוכל מים וניקיון.

לפיכך, אין כל מניעה מהבאת כלבים מסוכנים או כלבי תקיפה לפנסיונים משותפים בהם שוהים גם כלבי קטנים וכלבים ידידותיים לסביבתם, וזאת בתנאי שבעלי הפנסיון והצוות הטיפולי בו הינם בעלי מיומנויות מקצועיות בכל הנוגע להתמודדות עם כלבים מסוכנים או כלבי תקיפה. לכן, עוד בטרם הבאת הכלב למתחם הפנסיון, אנו ממליצים לכם לבדוק מספר פרמטרים מרכזיים כגון: הניסיון והוותק המקצועי של צוות המטפלים במקום, תנאי האירוח בתאים או בחדרים, מידות תאי האירוח בפנסיון, המרחק בין תא לתא, אופן החזקת הכלבים הגדולים, המסוכנים או התוקפניים בשטח הפנסיון, מדיניות הפנסיון בכל הנוגע לטיול עם הכלב וכדומה.

חשוב לזכור שבכל פנסיון משותף (על אף שמו) לא קיים מגע כזה או אחר בין הכלבים ולכן אין כל חשש מהימצאותם של כלבים גדולים ותוקפנים בשטח הפנסיון.

אולי יעניין אתכם גם...