יש משהו כל כך מנחם בידיעה שכשנחזור הביתה, לא משנה איזה יום עברנו, לא משנה אם אנו בעלי משפחה או חיים בדירת רווקים קטנה, מישהו יחכה לבואנו עם אהבה ללא תנאים וירוץ אלינו בשמחה. בעלי חיים בבית מפיגים את הבדידות, מסייעים להתפתחות הרגשית של ילדים ומחזקים את המערכת החיסונית והחוסן הנפשי. מסיבה זו ומסיבות רבות אחרות, רבים מאתנו מחפשים חברים על ארבע שנוכל לאמץ ולהכניס אל המשפחה למשך שנים רבות.
בין אם יש לך העדפה לקוקר ספאנייל פרוותי קטן וחמוד או שחשבת יותר על בן לוויה עוצמתי ועב בשר כמו מאסטיף או רועה פירינאי, כלבים גזעיים למכירה מבטיחים התאמה מושלמת של תכונות האופי והנתונים הפיזיים לך ולמשפחתך. עם זאת, תחום הכלבים למכירה הוא שוק פרוץ ומורכב מסיבות רבות.

שם רע לענף כולו

כיום התדמית הרווחת לגבי גידול כלבים גזעיים למכירה היא של סוחרי בעלי חיים אכזריים המזניחים את הכלבים ומחזיקים אותם בתנאים מזעזעים. התדמית הזו לא נוצרה בחלל הריק, יותר מפעם אחת עלה לאחרונה לכותרות והתגלגל ברשתות החברתיות עוד סיפור נורא על סוחרים שאינם חברים בהתאחדות הישראלית לכלבנות הכולאים את הכלבים בחדרים חשוכים ומרביעים את הגזעים ללא כל התחשבות בתנאי מחייתם ולכל המרבה במחיר. למרבה הצער, צורת גידול זו הינה חוקית בישראל.

מחירים גבוהים

בחנויות החיות השונות מוצעים כלבים גזעיים ופעמים רבות אף כלבים מאולפים למכירה עם תעודות המעידות על שושלת היוחסין. המחירים, אמנם, מופקעים ומגיעים לאלפי שקלים רבים.
קנייה בלי אבא ואימא

בחנויות החיות השונות מוצעים כלבים גזעיים ופעמים רבות אף כלבים מאולפים למכירה עם תעודות המעידות על שושלת היוחסין. המחירים, אמנם, מופקעים ומגיעים לאלפי שקלים רבים.

קנייה בלי אבא ואימא

אמנם ניתן בחנויות רבות לרכוש גור כלבים עם תעודות ייחוס המעידות על כך שהוא אכן מגזע טהור ומשושלת ידועה, אך מעבר לכך איננו יודעים דבר. איננו יודעים כיצד גודל ועל-ידי מי, כיצד אילפו אותו ובאילו נסיבות הגיע אל המקום ממנו קנינו אותו. בהתחשב בעובדה שהסיבה שאנו מוכנים לשלם סכום גבוה עבור כלב גזעי, היא בדיוק בשביל הודאות הזו, השאלות הפתוחות הללו הופכות את העסק לבלתי משתלם.

הפתרון היעיל ביותר – רכישה ישירה מהמגדלים

מגדלים רשמיים המוכרים על ידי התאחדות הישראלית לכלבנות מציעים כלבים למכירה עם ערובה לגידול בתנאים ראויים ובסטנדרטים גבוהים. כיום מציעים מגדלים רבים לרכוש כלב גזעי דרך הרשת באתר כלבים למכירה אותו הם מחזיקים. במוסדות המכבדים את עצמם, עובר כל כלב לפני הרבעה בדיקה רפואית וגנטית מקיפה, מותאמת התזונה הטובה ביותר לגזע ואילוף המותאם למזגו של גזע הכלב. המגדלים גם מוודאים היטב שהכלב ימצא בית שיטפל בו היטב ויצרף אותו כבן משפחה לכל דבר. במידה ולא יתרשמו כי מדובר באימוץ, על כל ההתחייבויות הכרוכות בו, לא ימסרו את הכלב. אחרי הכול, כלבים גזעיים למכירה ממגדל מקצועי, זקוקים לטיפול המסור והאוהב ביותר.
מוגש בשיתוף עם פטפיינדר אשר מספקת שירות מכירת כלבים ישירות ממגדלים מומלצים ללא מטרות רווח.

אולי יעניין אתכם גם...