כל מי שמגדל כלב יודע כמה כיף לצאת איתו לטייל באזור פתוח ולשחק איתו בטבע, או סתם לשחק איתו בבית ולאלף אותו לבצע כל מיני פעולות כדי להרשים חברים ואורחים המגיעים לפגוש את הכלב. לא סתם נאמר שכלב הוא חברו הטוב של האדם, הרי הוא קופץ עלינו משמחה כאשר אנו מגיעים הביתה, הוא עוקב אחרינו לכל מקום ונמצא לצידנו גם בתקופות פחות טובות בחיים. כלבים רבים ירוצו כאשר נזרוק להם משחק ויביאו אותו אלינו בשמחה כדי שנחזור שוב על הפעולה, אבל ישנם כלבים שיעדיפו משחק אחר ולא יעשו דבר כאשר נזרוק להם משחק. אז יש הבדל בין לשחק עם הכלב בצורה מקצועית או סתם לזרוק לו צעצוע כדי שירוץ להביא, ולכן הבאנו בפניכם כמה טיפים נהדרים שיסייעו לכם לשחק עם הכלב בצורה מהנה עבורו וגם עבורכם.

אז בואו נראה כיצד ניתן לשחק עם הכלב בצורה מקצועית ומהנה

תנו לכלב “לנצח” לפעמים

כאשר אנו משחקים עם הכלב, לרוב נהיה עם אגו מסוים, אך חשוב להבין שכלב הוא כמו ילד קטן והוא גם רוצה לנצח כביכול במשחק, וכלן תנו לו מידי פעם לנצח, אבל לא תמיד, כדי שהוא יתאמץ כדי להגיע לניצחון המדובר. כמו כן, שפרו אותו בחטיפים כאשר הוא מגיע להישגים מסוימים כדי לדרבן אותו להצליח.

הימנעו ממשחקים שמעודדים אלימות גם אם זה בצחוק

דבר זה רלוונטי עבור כל כלב, לא רק עבור כלבים גדולים, כן גם כלב קטן יכול לנשוך, ואפילו אומרים שכלבים קטנים מרבים יותר לנשוך ביחס לכלבים גדולים. אז אל תשחקו איתם משחקים שמעודדים אלימות, אלה רק משחקים מהנים עבורכם ועבורם.

פנסיון לאילוף כלבים

להפסיק את המשחק ברגע שהכלב מתנהג בצורה לא ראויה

חשוב להציב גבולות לכלבים גם באמצע משחק מהנה כדי שהוא יבין את המסר. ברגע שתפסיקו את המשחק לדוגמא במקרה של תקיפה, נשיכה, או התרחקות מאזור מסוים, הוא יבין שלא כדאי לו לחזור על הפעולה.

לא לשחק עם הכלב בצורה פאסיבית

חשוב לא לשחק עם הכלב בצורה פאסיבית, אלא להיות אתו אקטיבי לחיבור ביניכם. תנו לו להשתולל, להתגלגל, לרוץ והביא דבר מה שזרקתם רחוק ובעיקר ליהנות מהמשחק כמה שיותר.

גיוון במשחקים

גיוון בשיטות ובמשחקים הוא נהדר עבור הכלב, הרי הוא לבסוף התעייף  מלרוץ בכל פעם להביא את אותו חפץ, ולכן תוכלו לנסות מגוון משחקים שונים כמו למשל קפיצה על משהו גבוהה וכו’. כמו כן, תוכלו לקחת את הכלב לגינות כלבים בהם יש משחקים ומתקנים שונים יכולים להיות נהדרים עבור הכלב.

אילוף במלון לכלבים

למדו אותו פקודת “עזוב”

חשוב מאוד במהלך המשחק להציב לכלב גבולות וללמד אותו לשחרר את מה שיש לו בפה ללא התנגדות. דבר זה חשוב במהלך המשחק וגם לחיים עצמם, הרי חשבו שהוא יתפוס דבר מה חשוב או פריט יקר ערך.

שימוש במשחקי חשיבה

משחקים מאתגרים ומהנים עבור הכלב יכולים להיות נהדרים ולגרום לו הנאה רבה כמו מחבואים- שבמשחק זה עליו למצוא חפץ מסוים ולהשתמש בחוש הריח. דוגמה נוספת – להכניס חפץ למקום שקשה להגיע אליו בכדי לראות איך הוא מתמודד עם האתגר.

שימוש במשחקים המצריכים יכולת פיזית

כלבים גדולים דרושים מרחב והפעלת כוח פיזי, ולכן תוכלו לשלב משחקים המתאימים לכלבים גדולים כמו – ריצה, משיכת חבל, קפיצה עם מתקנים וכו’. משחקים אלה הם נהדרים עבור הכלב וגם יאפשרו לו לשפר את היכולות הפיזיות שלו פלאים.

ניתן לתרגל משחק נכון עם הכלב בבית. ככל שתתמידו ותהיו עקביים כך הכלב ילמד מהר יותר. אנשים רבים מעדיפים לאמן את הכלב לבד בבית וכמה שהעניין יכול להיות מאתגר הוא בהחלט אפשרי וישנם אנשים הבוחרים לתת לאנשי מקצוע לאלף את הכלב בצורה ממוקדת ואינטנסיבית יותר. קורס אילוף כלבים יכול להיות הפתרון המושלם עבור אלו שאין להם את הזמן הפנוי לאלף את הכלב ואלו המעדיפים תהליך אילוף קצר ככל שניתן.

קראו גם על: קורס אילוף כלבים בבית ארז

אולי יעניין אתכם גם...