משפחות רבות שמחזיקות כלב בבית כחיית מחמד לבטח מעסיקות את עצמן בנושא הקשור באילוף הכלב. מדובר בתהליך שחשוב מאד לבצע אותו, במיוחד אם מדובר בכלב מסוג שעלול היות בעל התנהגות שלילית או תוקפנית, או במקרים שבהם הכלב צריך לשהות במקום אחד עם ילדים קטנים ופעוטות והבעלים שלו מעוניין להיות בשליטה עליו לבל יתנהג שלא כשורה. כיום ישנן דרכים שונות לאלף את הכלב והדבר החשוב ביותר שצריך לזכור בנושא זה הוא שהאילוף חייב להתבצע על ידי מאלף מוסמך שיש לו ניסיון רב ככל האפשר באילוף כלבים בכלל ואילוף כלבים מאותו הסוג בפרט.

כלב משחק בזמן אילוף בפנסיון

ישנה דרך טובה הרבה יותר מהדרכים המסורתיות והמוכרות והיא אילוף הכלב בזמן שהוא שוהה בפנסיון. אפשר להכניס את הכלב לפנסיון על מנת לנסוע לחופשה או רק לצורך האילוף. כך או כך יהיה מדובר בסוג מעניין של קורס מזורז, שבו גם הכלב יבחין בשינוי בתנאים ויהיה מרוכז במשימה שלפניו. במקום להטריח גם את הכלב וגם את בעליו לשיעור אילוף שבועי או כזה המתקיים אחת לשבועיים – יכול תהליך האילוף להיות קצר וממוקד הרבה יותר וכמובן להגיע למטרה תוך פרק זמן קצר. במידה ומדובר בכלב שעלול להתנהג בתוקפנות – לנושא הזמן יש יתרון עצום.

מה היתרון של אילוף בזמן שהותו של הכלב בפנסיון?

להלן רק חלק מהיתרונות שיש בתהליך אילוף המתבצע במתחם פנסיון לכלבים:

  • עובדי הפנסיון הם עובדים מקצועיים שהקדישו את חייהם לטיפול בבעלי חיים וטיפוח שלהם. המטרה שתעמוד לנגד עיניהם היא רווחת הכלב ואילופו ברמה הגבוהה ביותר.

  • המאלפים במקום מקצועיים, מעודכנים ברזי המקצוע והחידושים האחרונים שלו, הם יידעו להתאים באופן מושלם את תהליך האילוף לכל כלב באופן אישי כך שתושגנה מהר וטוב יותר המטרות שהציבו הבעלים מהאילוף.

  • המאלף המקצועי נותן מענה מעמיק הקשור להפסקת התנהגות לא רצויה מצד הכלב.

  • אם האילוף מתבצע במקביל לשהייה בפנסיון בשל חופשה של בני המשפחה – הרי שמושגות שתי מטרות בפרק זמן אחד.

  • בעליו של הכלב יגיע לשיעור אחד או שניים לכל היותר על מנת ללמוד מהמאלף איך להתנהג ולהתנהל עם הכלב לאחר שהוא הפנים את עקרונות האילוף ומתנהג בצורה חיובית ורצויה בלבד.

  • כאשר האילוף מבוצע במהלך חופשה משפחתית אפשר לחסוך זמן רב וכך לא יהיה צורך להגיע במיוחד לפנסיון בשביל להתחיל את תהליך האילוף.

  • תהליך האילוף יהיה ממוקד, לא ארוך מדי והשיעורים יהיו צמודים וצפופים כך לא יהיה צורך בריענון בין השיעורים מפני שהכלב חזר לשגרה ולהתנהגויות ה-לא רצויות שלו.

    אילוף כלבים בפנסיון

אילוף בפנסיון כלבים – הדרך הטובה ביותר לאלף כלבים!

כיום כאמור מדובר בדרך האילוף הטובה ביותר, הנוחה ביותר עבור הבעלים וגם זו שיש לה את אחוזי ההצלחה וההפנמה הגבוהים ביותר. אילוף בזמן שהייה בפנסיון דומה לקורס מזורז בתנאי פנימייה שבהם אין שום תוכן או ערך מלבד השיעורים המקצועיים שצריך לעבור על מנת לקבל הכשרה או לסיים בהצלחה. בדרך זו הכלב יפנים במהירות את דרכי הפעולה הנכונות והמועדפות ויישם אותן מיד עם הגעתו הביתה אחרי החופשה אל חיק המשפחה.

אולי יעניין אתכם גם...