מגוון תרפיות ושיטות מוצעות כיום לכל מי שיש לו קושי או בעיה כלשהי. תרפיה באומנות, מוסיקה, ועוד. אחת השיטות היעילות והמבוקשות ביותר היא טיפול בבעלי חיים.
מדובר בתחום חדש למדי אך הוא הולך וצובר תאוצה. הוא מקבל מקום של כבוד בין יתר התרפיות. הוא מועיל במידה רבה ויש לו בהחלט תוצאות משביעות רצון. אם אתם מתמודדים עם קושי רגשי או כל בעיה אחרת, דעו לכם שבעזרת בעלי חיים ניתן לטפל בהצלחה מרובה ולהשיג תוצאות נפלאות.

 

סוגי טיפול בבעליי חיים

רכיבת סוסים – אחת האפשרויות הרווחות היא רכיבת סוסים. אפשרות זו מעניקה למטפלים יתרונות רבים שמועילים ומאפשרים לו להתמודד עם הקושי ואף למזער אותו. זה עשוי להתאים לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים אך לא רק. אם ילד מתמודד עם חוסר בטחון עצמי, דימוי עצמי ירוד ועוד – הרכיבה תוכל להועיל ולקדם אותו במידה רבה. המדריכים מנחים את הטיפול בצורה מקצועית במטרה להשיג שיפור ניכר למטופל. תחושת השליטה על הסוס והיכולת לצאת לסיבוב מהנה בהחלט משפיעים עליו לטובה.

טיפול יחידני – קיימת אפשרות של טיפול עם בעלי חיים קטנים – ארנבים, אוגרים וכדומה. בעזרת מדריך – מטפל מקצועי יטפל המטופל בבעלי החיים. את תחושת העליונות שיש לו על בעלי החיים הוא יחוש ויחזק את הערך העצמי שלו. הוא יבוא במגע עם בעלי החיים ויוציא מעצמו תכונות חיוביות של רצון להועיל לבעל החיים.

טיפל קבוצתי – ניתן לבצע טיפולים קבוצתיים. וזאת בפינת ליטוף וכדומה. לצד מטופלים נוספים ייחשף כל מטופל לבעלי החיים. הטיפול בחיות יתבצע על פי הנחיית המדריך במטרה להשיג שיפורים במצב ולקצור הצלחות.
על מנת להשיג תוצאות רצויות חשוב לפעול בצורה מחושבת. וזה אומר שעל המדריך – מטפל להיות איש מקצוע שמכיר היטב את תחום הטיפול בבעלי חיים. הוא ינחה את הטיפול בצורה מקצועית במטרה להשיג את התוצאות. כמו כן חשוב מאוד לציין שלפני תחילת טיפול יש לערוך מסמך מטרות שאליהם חותרים במהלך הטיפולים.

כמובן שמעת לעת יש לבדוק את המציאות בשטח אל מול התכנית, ולוודא כי אכן צועדים בדר אל היעד. התאמת הטיפול המתאים לכל מטופל תוביל אל ההצלחה המיוחלת.
חשוב להתאים את הטיפול המתאים למקרה ולנהל אותו בצורה מקצועית. כך אפשר להשיג מטרות מעולות ולשפר במידה בה את מצבו של המטופל. בעלי החיים מועילים במידה רבה ומאפשרים לבצע את הטיפול בצורה יעילה שמשיגה תוצאות.

למידע נוסף על בית ארז ופנסיון הכלבים שלנו לחצו כאן

פנסיון הכלבים של בית ארז

אולי יעניין אתכם גם...