הידרותרפיה לכלבים

הסבר על הידרותרפיה לכלבים:

שיטת טיפול הנעזרת במים, ומנצלת את המאפיינים הייחודיים של המים על מנת לעזור בתהליך השיקום ולאפשר חזרה מהירה יותר לתפקוד רגיל לאחר פציעה או ניתוח. עבור כלבים מסוימים, ציפה במים או שחיה עדינה יכולה להקל על כאבים, דלקות מפרקים והפחתת בצקות.
שחיה נמרצת משמשת להגברת השימוש בגפיים, שיפור התיאום בין החושים לבין פעולה שרירית מתוכננת, הגדלת טווח התנועה, בניית מסת שריר וטונוס שרירי – הכיווץ של שרירי הגוף המסייע ליציבה נכונה וחיזוק התמיכה במפרקים.
הפעילות בהליכון זה מסייעת לכלבים בריאים לפרוק אנרגיה ולשמור על כושרם ובריאותם תוך עסוק בפעילות ספורטיבית שמתאימה לצרכיהם ויכולתם.

תהליך הטיפול בהידרותרפיה

בתהליך הידרותרפיה לכלבים לחץ המים על הגפיים והגוף הנמצאים מתחת למים, מסייע בהפחתת נפיחויות ובצקות בכך שהוא גורם לתנועת נוזלים להתרחק מהאזור הפגוע. לחץ על החזה הופך את הנשימה לקשה יותר וכתוצאה מכך גם הריאות והלב עובדים קשה יותר. בפעילות מבוקרת, ניתן להוביל לשיפור במערכת הנשימה, הלב וכלי הדם . כמו כן לטיפול זה תוצאות טובות בשיקום לאחר מצבי טראומה, פציעות, דלקות מפרקים כאבים ובעיות התנהגות.

מטרת הטיפול:

הידרותרפיה לכלבים תורמת לשיפור איכות החיים ולהקלה של חוסר נוחות וכאב. שיפור יכולות תפקודיות וטיפול בבעיות עצב – שריר – שלד. הטיפול מסייע ביכולת הריפוי של הכלב על ידי הפחתת כאב, שיפור מצבי דלקת, שיפור טווח התנועה של המפרקים, פיתוח בית חזה, חיזוק השרירים – חשוב לציין כי חלק ניכר מהכלבים שבאים הם רק לצורך העלאת מסת שריר.

מצבי טיפול שכיחים:

הידרותרפיה יעילה מאוד עבור כלבים הסובלים מחולשה, צליעה או כאבים. הטיפול מומלץ לטיפול לאחר ניתוח, בעיות מפרקים ואגן, פגיעות בעמוד השדרה ועוד.

לפרטים נוספים אודות הידרותרפיה לכלבים של בית ארז דוגסלייף

צרו עמנו קשר  054-616-4444050-669-0778

כלב בשעת טיפול הידרותרפיה

טיפול הידרותרפיה לכלב

צור קשר

Click edit button to change this code.