כשנוסעים לחופשה או עוזבים את הבית למספר ימים לפעמים אין ברירה וצריך להשאיר את הכלב המשפחתי בפנסיון המיועד לחיות מחמד. משפחות רבות לוקחות איתן את הכלבים לכל מקום שהן נוסעות אך לא תמיד הדבר אפשרי ולכן פנסיון לכלבים הוא פתרון מצוין. בדרך כלל יש אזורים נפרדים בפנסיונים השונים בין החיות השונות על מנת שלא לגרום להן לחוסר נוחות או בהלה ויש להפרדה זו חשיבות גבוהה מאד. כלבים, למשל, הם חיות בעלות אופי מיוחד וחשוב מאד להקפיד על מתן תא אישי ופרטי לכל כלב בנפרד.

יחידה נפרדת לכלב בפנסיון

בדומה לבני אדם, לכל כלב האופי שלו ודרך ההתנהגות שלו. כל כלב יקבל בדרך שונה את השארתו בפנסיון ויגיב לה בצורה שלא תמיד ניתן לצפות מראש. יש שיקבלו זאת יפה ויש כאלה שיהיה להם יותר קשה להסתגל למצב החדש, גם אם הוא זמני. מכיוון שלכל כלב אופי שונה ואי אפשר לצפות את התגובה של הכלב להשארתו בתא קטן שהוא לא רגיל אליו – אי אפשר להכניס לתא אחד יותר מכלב אחד אלא לשמור על פרטיותם של הכלבים ולדאוג שיהיה להם נוח כמה שיותר.

איך להקל על הכלב את תקופת השהייה בפנסיון?

לבעלים של הכלב בטח חשוב מאד לוודא שהכלב חש בטוב, שכן אם זה לא המצב – יהיה קשה להשאיר אותו שם וליהנות באופן מושלם מחופשה בלעדיו. כאשר הכלב מקבל את התנאים בטובים ביותר האפשריים הוא ירגיש יותר בנוח, יידע שדואגים לו ורוצים בטובתו והשהות שם תתקבל אצלו בקלות רבה יותר. השארה של הכלב בפנסיון עלולה ממילא לא להיות חיובית עבור הכלב, הוא יבין שהוא נשאר לבד ולא יידע שתוך כמה ימים יגיעו בחזרה לאסוף אותו.

כלב מתעורר בפנסיון כלבים

יש כלבים בעלי אופי רגוע ושליו ויש כאלה שנחשבים ליותר אגרסיביים או תוקפניים. אי אפשר להשאיר כלבים כאלה בנוכחות כלב אחר, שכן עלולה להיווצר סכנה לשניהם. המטרה גם של בעלי הכלב וגם של מי שמנהל את הפנסיון היא שהכלב יחוש בנוח ולא יהיה בהלם כאשר יגיע לשם ומתן התנאים הטובים ביותר לשם כך הכרחית. בעלים של פנסיונים רבים מעידים שכאשר הפנסיון בתפוסה מלאה הם לא יקבלו בעלי חיים נוספים ולא יכניסו יותר מכלב אחד לתוך התא על מנת לאפשר לכלבים מרחב פרטי ותחושה נוחה ככל האפשר.

חדר נפרד לכלב בפנסיון

כאשר יגיעו בני המשפחה לאסוף את הכלב הוא ישמח מאד לראותם. גם כי הוא יידע שהוא חוזר לבית המוכר והאהוב וגם מפני שלבטח הוא התגעגע אליהם מאד. יחד עם זאת, החוויה של השהות במתחם פנסיון כלבים לא תישאר עבור בני המשפחה כטראומה או כחוויה שלילית, שכן הם יידעו להבין שהיה לו נוח ונעים ושעובדי הפנסיון עשו הרבה על מנת לדאוג לרווחתו האישית של כלבם האהוב.

אולי יעניין אתכם גם...