כלב הוא ממש כמו בן משפחה לכל דבר, והוא מסתובב באופן חופשי בביתנו כמעין דייר עם אישיות, ולכן מפעם לפעם נרחץ אותו כדי שיפיץ ריח נעים וגם שיוכל לעלות לנו על הספה או על השטיח מבלי שנחשוש. כאשר הטמפרטורות עולות בימי הקיץ, הכלב יזיע יותר יפיץ ריח רע אם לא נרחץ אותו בתדירות גבוהה יותר, מה גם שבימים גשומים הוא עלול לחזור הביתה עם בוץ ברגליים, ולכן יהיה עלינו בתקופות מסוימות לרחוץ אותו בתדירות גבוהה יותר. המקום האידיאלי לרחיצת הכלב הוא כמובן בחוץ, בעיקר אם מדובר על כלב גדול ויש ברשותנו רק מקלחון, אולם כאשר מדובר על כלב קטן כמובן שחדר הרחצה יהיה מקום נהדר שיאפשר לנו לרחוץ אותו בקלות ובמהירות. לאלו שבינינו המעדיפים לפנות לבעלי מקצוע, מספרה לכלבים מקצועית יכולה להיות הפתרון המושלם.

קבלו טיפים נהדרים שיסייעו לכם לרחוץ את הכלב בצורה נכונה

היכן לרחוץ את הכלב?

מומלץ לרחוץ את הכלב מחוץ לבית, בעיקר בימים חמים או בגיגית נפרדת משלו ולא באמבטיה בגלל נשירת השיער. מובן שאם אין אופציה לרחוץ אותו בחוץ עדיף באמבטיה, אך יש לשים מסנן כדי שהשערות לא יעשו לכם סתימה באמבטיה. גם בימים קרים מומלץ לרחוץ את הכלב בבית, אם אפשר אז בגיגית עם מים חמים או פושרים ואת מי הגיגית לשפוך בחוץ או בשירותים כדי למנוע סתימה.

באיזו תדירות יש לקלח את הכלב?

תדירות המקלחת תלויה בכמה גורמים; בגזע הכלב ובמצב הפרווה שלו. מאחר ורחיצת יתר יכולה לגרום לאיבוד השומנים הטבעיים על עור הכלב, רצוי לרחוץ אותו רק כאשר הוא מתחיל להסריח שוב. ההמלצה היא לפחות פעם או פעמיים בחודש.

כלב מסתפר ומתקלח בבית ארז

רכישת תכשירים המיועדים לכלבים

חשוב לרכוש שמפו או תכשירים שונים לרחצה המיועדים לכלבים ולא לבני אדם, כיוון שהם מכילים מרכיבים מיוחדים המגנים על פרוותו של הכלב, כמו גם הם בטוחים יותר עבורו. מובן שיש לרכוש רק מוצרים של חברות ומותגים אמינים. גם את האביזרים יש לרכוש באופן אישי לכלבים כמו מסרק לסירוק הפרווה וכו’.

הכינו את האביזרים מראש

 כדי לרחוץ את הכלב בנוחות רבה ולא היזכר באמצע ששכחנו משהו ולרוץ להביאו, הכינו מבעוד מועד את כל האביזרים הדרושים לרחיצת הכלב כמו- שמפו, מרכך (אם צריך), מגבת, מסרק וכו’. הכנה מראש של הדברים תמנע בלאגן והשארת הכלב לבד.

מה עושים אם הכלב סרבן מקלחות?

כלבים רבים אינם אוהבים להתקלח, פשוט מפחדים מהמים ומסיטואציה, ולכן עבור לסרבני המקלחת חשוב להבין כמה דברים: לא “לצ’פר” את הכלב על היותו במקלחת, אלא למצוא את הדרך להרגיע אותו בהדרגה באמצעות שימוש תחילה במים רדודים חמימים במקלחת ולהרגיל אותו למים זורמים חמים יותר. במידה והכלב נושך בעת הרחצה, שימו לו רסן או קלחו אותו עם כפפות גומי כדי למנוע סימנים ושריטות מהציפורניים שלו.

אולי יעניין אתכם גם...