טיול עם כלב, כל כלב, לא מתבצע רק על מנת לאפשר לכלב לעשות את הצרכים שלו. במידה ומדובר בכלב שמתגורר בדירה שבבית מגורים משותף, מדובר בהזדמנות של הכלב לנשום אוויר צח, למתוח את איבריו ולחלץ את העצמות. ישנם חוקים ותקנות עירוניים ברורים בנוגע להולכה נכונה ובטוחה של כלב, ללא קשר לסוג שלו או לגיל שלו וחשוב מאד להקפיד עליהם. כיום גם ישנם שלל אביזרים שעשויים להקל או להיטיב עם ההליכה בחוץ ולהפוך אותה לחוויה נוחה ונעימה הן עבור הכלב והן עבור מי שמטייל אתו בחוץ.

כלב עם מאמן בפנסיון

ישנן רצועות שלא תהיינה מספיקות על מנת לשלוט בכלב גדול או חזק. הכלב יהיה זה שישלוט במי שמטייל אתו ומדובר בסכנה של ממש. במידה ומדובר בכלב כזה חשוב להכיר אביזרים אחרים או שיטות לשלוט בכלב וכך לוודא שהכלב לא מהווה סכנה והטיול אתו רגוע ושליו. במידה ומדובר בכלב בעל מזג פעיל אפשר וכדאי להתייעץ עם איש מקצוע הבקיא בנושא של אילוף כלבים כדי שייתן רעיונות או פתרונות לריסון הכלב וכך לטייל עם הכלב כשהוא רגוע ולא מהווה סכנה לבעליו או לעוברים והשבים.

טיפים לטיול בנוחות

להלן כמה רעיונות מבית פנסיון הכלבים של בית ארז שיכולים להקל על בעל הכלב ללמד את הכלב מי אמור להיות בשליטה:

קולר חנק

כשמו כן הוא, משיכה בו חוסמת לשבריר שניה את קנה הנשימה של הכלב וגורמת לו לעצור מיד את הריצה או ההשתוללות.

משיכה קצרה וחדה

תקצר את הרצועה באופן מידי ופתאומי ותגרום לכלב לעצור במקומו. מדובר בפעולה שיש בה שימוש רחב בעולם אילוף הכלבים, שכן הכלב מתרגל לעצור מיד כשהוא חש משיכה כזאת.

חשוב ללמד את הכלב שכאשר נפתחת דלת הבית

אין הוא יוצא ראשון אלא ממתין ליציאתו של בן המשפחה שמתלווה אליו לטיול. כך הוא לא יתחיל לרוץ קדימה וילך לאיבוד, ימשוך את בעליו או יבצע פעולות אסורות כשהוא ללא השגחה

טיול כלבים בפנסיון בית ארז

במשיכת הרצועה יש לעצור מיד

אם מרגישים שהכלב הוא זה שמוביל או שולט ברצועה יש לעצור מיד במקום. הכלב יראה את בן לווייתו עוצר ויעשה כן. לאחר מספר פעמים כאלה יבין הכלב מי אמור להוביל את הטיול ויקפיד על כך. ניתן גם ללמד את הכלב שאפשר לעמוד במקביל לבעליו ולא דווקא מאחוריו.

איך הכלב יבין שהוא עושה משהו טוב ונכון?

על ידי כך שהוא יקבל חטיף או ממתק המיועד לכלבים ומתאים לו. בכל פעם שמנסים ללמד את הכלב משהו חדש והוא משתף פעולה – חשוב לתת לו את הצ’ופר על מנת שהוא יתמיד בהתנהגות זו מתוך תקווה לקבל צ’ופר נוסף.

הליכה עם כלב לטיול יכולה להיות מהנה ונעימה ואפילו כיפית מאד במידה ומקפידים ליישם הנחיות שהכלב לומד ומשתף אתן פעולה!:)

אולי יעניין אתכם גם...