כאשר מתכננים חופשה משפחתית ללא הכלב, אחד מהנושאים שחשוב לברר ולבדוק הוא הנושא של מציאת הפנסיון המתאים ביותר שבו אפשר יהיה להשאיר את הכלב בלב שלם ולדעת שדואגים לו, מספקים לו את כל הצרכים שלו ומטפלים בו כאילו היה הכלב הפרטי שלהם. ישנם כמה וכמה פרמטרים שחשוב מאד לבדוק, לברר ולוודא ועל בסיסם לבחור את הפנסיון שהכי יתאים לכלב עצמו ולצרכים הדרושים. כאשר מקדישים את הזמן והמחשבה הדרושים אין ספק שהכלב יקבל בהבנה ובאהבה את השינוי הזמני ואפשר יהיה לנסוע לחופשה בראש שקט.

כלב רודף אחרי כדור

כאשר משאירים את הכלב בפנסיון רוצים הבעלים לדעת בוודאות שהוא מקבל את כל מה שהוא צריך. הוא לא מוכנס לתא פרטי ששם הוא נשאר ללא כל יחס אלא צריך להבין אותו ולסייע לו לעבור בקלות את התקופה שלאורכה הוא שוהה שם. כיום חשוב להגיע אל הפנסיון מבעוד מועד, לראות את התאים שבהם הכלב ישהה, לשמוע על סדר היום הצפוי לו ולבקר במרחבים שבהם יתאפשר לו לטייל, לעשות את צרכיו ולהשתולל. חשוב שבעל הכלב יראה במו עיניו את התנאים שבהם הכלב ישהה ויאשר אותם כמתאימים לכלב ולאופי שלו.

כלב עם מאמן בפנסיון

מה צריך לבדוק כשרוצים להשאיר את הכלב בפנסיון בזמן חופשה?

מזון

 בעולם של מזון הכלבים יש חלוקה לסוגים, גזעים וגילאים. חשוב לברר אילו סוגי מזון קיימים בפנסיון ולוודא שקיים שם סוג שיתאים לכלב.

תאי שהיה ושינה

יש לראות את התאים ולוודא שהם מתאימים בגודלם לכלב הספציפי. ישנם סוגים של כלבים גדולים במיוחד וחשוב לוודא שהפנסיון נותן מענה נוח וראוי גם לכלבים כאלה. דבר נוסף וחשוב הוא בדיקה האם משכנים יותר מכלב אחד בכל תא, שכן עלול להיווצר מצב בעייתי של תוקפנות או אי קבלת כלב נוסף לתא על ידי הכלב ששהה בו קודם לכן.

זמני פעילות וטיולים

בפנסיון אמור להיות סדר יום מוגדר וקבוע. כלבים חייבים לקבל זמן חופשי לטייל בחוץ על מנת לרוץ ולפרוק אנרגיה, לעשות את הצרכים שלהם ולשאוף אוויר צח. יש כלבים שיכולים להסתובב חופשי ללא רצועה ויש כאלה שלא. לוח הזמנים צריך לתת מענה גם לאלה וגם לאלה ולאפשר לכלב לעשות את צרכיו ולצאת החוצה בפרקי הזמן שלהם הוא רגיל.

יחס אישי

שהיה בפנסיון כלבים אין פירושה הוצאה לטיול ושהיה בתוך התא בלבד. הכלב הוא חיית מחמד חברתית מאד, בעלת רגשות חמים ועל מנת שהכלב לא ישקע בדיכאון חשוב מאד להתייחס אליו, ללטף אותו ולשחק איתו. עובדי הפנסיון צריכים לתת מענה גם לנושא הזה.

כלב משחק בפנסיון

בחירה נכונה של פנסיון לכלבים – חופשה ללא דאגות!

כאשר עושים בחירה נכונה של פנסיון לכלבים  ולא מתפשרים על איכות השירות והיחס שהכלב יקבל, אין ספק שאפשר יהיה לצאת לחופשה מבלי לדאוג ומתוך ידיעה שהכלב מטופל כראוי וכל צרכיו מסופקים. כאשר יחזרו בני המשפחה הכלב ישמח לראותם אך יהיה שבע, שמח, מטופח ומטופל לאחר שהתייחסו אליו בצורה מכובדת ומכבדת. בני המשפחה יידעו שיש להם על מי לסמוך בהשאירם את כלבם האהוב בפנסיון.

אולי יעניין אתכם גם...