נביחות הן בהחלט גורם שיכול להיות גורם מפריע גם אצל אנשים שמאוד אוהבים את הכלב שלהם. בבתים רבים מצליחים בעלי הכלבים לשלוט בנביחת הכלב, אם כי למרבה הצער, שליטה זו מבוססת על הפחד של הכלב מבעליו ולא על הבנה רציונלית שלו. אם מטרידה אתכם השאלה איך לאלף כלב לא לנבוח, חשוב מאוד שתלמדו איך מלמדים כלב לא לנבוח ולא תמקדו את השגת המטרה שלכם ביצירת פחד בכלב. אז איך גורמים לכלב להפסיק לנבוח? על כך נסביר בשורות הבאות.

מדוע ומתי כלבים נובחים?

כלבים נובחים ממגוון רחב של סיבות. הם נובחים כאשר הם שמחים ומתלהבים, כאשר הם מפחדים מדבר מה, כאשר הם חווים חרדת נטישה, כאשר הם מעוניינים לסמן את הטריטוריה שלהם (במיוחד בשעות הלילה) וכמובן כאשר הם משתמשים בנביחה כאמצעי הרתעה בשמירה על מתחם כלשהו, שלהם או שהגדיר עבורם בעליהם כמתחם עליו הם אמורים לשמור. נביחות אלה הן אינסטינקט חשוב וטבעי של כלבים ולא נכון לדכא אותו, גם כי אכפת לכם מרווחתו ובריאותו הנפשית של הכלב שלכם וגם כי ישנם מצבים בהם אתם דווקא כן רוצים שהכלב שלכם ינבח ולא כדאי לדכא אצלו את האינסטינקט הזה לגמרי.

איך לאלף כלב לא לנבוח?

אז איך גורמים לכלב להפסיק לנבוח? ובכן, כדי ללמד כלב לא לנבוח, צריך תחילה ללמד אותו לנבוח. כאשר הכלב שלכם נובח הוא ממוקד כולו בגורם שבגינו הוא נובח וכאשר אתם כועסים עליו הוא לא מבין כלל מה אתם רוצים ממנו. במצב כזה, צפוי הכלב שלכם להמשיך ולנבוח על אף שאתם כועסים עליו, אלא אם כן תכניסו בו פחד מה שיגרום לו להפסיק לנבוח מתוך פחד מכם ולא מתוך הבנה – מצב מאוד לא רצוי ביחסי כלבים ובעליהם.

אז בשלב הראשון חשוב לאלף את הכלב שלכם לנבוח על פי פקודה. קשרו את הכלב ברצועה ואחזו בנקניק או בשר בידכם כך שלא יוכל להגיע אליו. הכלב יתלהב ויתחיל לנבוח, ואז עליכם לקרוא לעברו “כלב טוב” בטון רך ובמקביל לקרוא בפקודה “דבר” ולתת לו את הבשר. מייד לאחר מכן עליכם לחזור שוב על הפקודה “דבר” וכאשר הכלב נובח יש לאשר זאת עם “כלב טוב” ולתגמל אותו עם חטיף. יש לחזור על התהליך למשך כשבועיים עד שהכלב לומד לנבוח לפי פקודה.

כעת, עליכם ללמד אותו להפסיק לנבוח לפי פקודה ואת זה תעשו בצורה הבאה. קראו בפקודה “דבר” בכדי שהכלב יתחיל לנבוח ואז סגרו את פיו עם ידכם וקראו “שקט”. חזרו על כך במשך שבועיים עד ללימוד הפקודה. בזמן אמת, אם הכלב לא נענה לפקודת “שקט” יש לכעוס עליו עם קריאת “לא”.

בפנסיון הכלבים בית ארז דוגסלייף תוכלו ללמוד איך לאלף את הכלב שלכם בצורה מלאה, ובכלל זה גם איך לגרום לכלב להפסיק לנבוח. המקום מופעל על ידי צוות מאלפים מקצועיים מן השורה הראשונה, המבצעים אילוף למגוון מטרות תקיפה (למורשים בלבד), הגנה, שמירה או פשוט חיים הרמוניים בבית. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר בטלפון 054-6164444 ונשמח לענות על כל שאלותיכם בתחום אילוף הכלבים.

אולי יעניין אתכם גם...