הידרותרפיה היא שיטת טיפול מוכרת הנעזרת במים על מנת לרפא בני אדם ובעלי חיים. מקור המילה הידרותרפיה לקוחה מהשפה היוונית שהיא – הידרו = מים ותרפיה = טיפול. השיטה מיושמת בבריכות שחייה שיקומיות בעלת תכנון מסוים המתאים לבעלי חיים והיא מנצלת את התכונות הקיימות במים לצורך שיקום וריפוי כמו – חום המים, תחושת נעימות מרגיעה ומשחררת הקיימת במים ולחץ הידרוסטאטי. טיפול הידרותרפיה מאפשר לכלבים לנצל את סגולות המים על מנת לטפל בבעיות רפואיות שונות כמו – בעיות בשרירים, מפרקים, שיקום, בעיות אורתופדיות, שיקום לאחר פציעות וניתוחים ומגוון בעיות רפואיות אחרות.

כלב בשעת טיפול הידרותרפיה

 

עבור מי מתאימה שיטה זו?

טיפולי הידרותרפיה מתאימים לכל כלב, החל מכלבים גדולים, קטנים ובינוניים וכלבים גזעים או מעורבים בכל גיל. חשוב לציין כי טיפולים אלו מתאימים גם לכלבים בריאים, כיוון שהטיפולים מאפשרים להם גמישות יתר בשרירים ובמפרקים והם מונעים בעיות רפואיות עתידיות. כמו כן, טיפול זה תורם רבות לשמחת החיים של הכלב ומאפשר לו ליהנות מגוף בריא.

המצבים הנפוצים בהם וטרינרים ממליצים על טיפולי הידרותרפיה:

בעיות אורתופדיות

ישנם מצבים אורתופדיים שונים בהם הפעילות בסביבה מימית כמו בריכה מחוממת המיועדת לכלבים מאפשרת להם לשפר את טווח התנועה, כיוון שלא נוצר עומס על הגוף במים. אופציה זו מאפשרת להם גם להגדיל את התנועה המפרקית, לחזק את השרירים התומכים במפרקים ולהפיג כאבים שונים במפרקים ובשרירים.

מקרים של צליעות

מקרה זה הוא קלאסי לטיפולי הידרותרפיה, כיוון שהתנועה במים מאפשרת להם לשפר את ההליכה על גבי הקרקע.

שיקום לאחר ניתוחים

טיפולי הידרותרפיה על ידי מים מסייעם רבות לכלבים לאחר ניתוחים, כיוון שהם מאפשרים להם מרחב ואפשרות שיקום וחזרה לפעילות רגילה בקצב הרבה יותר מהיר ונראה כי כלבים רבים זכו בעזרת טיפולים אלו לקיצור זמן ההחלמה.

טיפול בהשמנת יתר אצל כלבים

טיפולים אלו הם דרך מצוינת לעבוד על השמנת יתר, כיוון שמדובר בפעילות אירובית שאינה מכבידה על המפרקים והשרירים והתוצאות – הן ללא ספק מרשימות.
אם כך, נראה כי טיפולי הידרותרפיה באמצעות מים הם יעילים לכלבים וזוכים להצלחות רבות.

למידע נוסף על טיפולי הידרותרפיה לכלבים – לחצו כאן

יצירת קשר

    השם שלך (חובה)

    האימייל שלך: (חובה)

    נושא

    ההודעה שלך

    אולי יעניין אתכם גם...