ברגע שבו אתם מחליטים לאמץ כלב, אתם למעשה מחליטים להכניס בן משפחה חדש אל הבית שלכם. אתם תראו ותרגישו מהר מאוד כיצד הכלב הופך להיות חלק מהמשפחה שלכם, עם אהבה ענקית וללא תנאים, יחד עם העובדה שהוא יהיה אסיר תודה לנצח על עצם העובדה שבחרתם בו. מה שחשוב לדעת זה שכמו כל בן משפחה אחר, גם בריאות הכלב היא דבר שצריך להיות במעקב אחריו, לטפל בו ולטפח אותו וזה כולל כמובן חיסוני כלבים.

חיסוני כלבים יהיו בין הדברים הראשונים שתעשו במידה ומדובר באימוץ של גור כלבים קטן, או אימוץ כלבים בוגרים אך גם אם מדובר בכלב בוגר יותר, חיסונים הם דבר שצריך לעשות אחת לתקופה, על מנת להגן על הכלב מהמחלות הנפוצות. חיסוני כלבים יסייעו במניעת מחלות שיכולות לגרום במקרה הכי גרוע למוות של חיית המחמד שלכם, כאשר חלקן מהוות סיכון גם לבני אדם. המטרה היא לחזק את גופו של הכלב ולמנוע את הצורך לטפל בו בעתיד במקרה שיחלה, מה שגם מוביל לחיסכון כספי בקרב בעלי הכלבים.

פנסיון הכלבים של בית ארז

חיסוני כלבים על סוגיהם

נתחיל מחיסון המשושה, שמכיל למעשה שישה חיסוני כלבים נגד שישה סוגי מחלות שונות שנפוצות בקרב כלבים. בתוך חיסון משושה כלול חיסון נגד וירוס פרוו, שפוגע לרוב בגורים, אך יכול לפגוע גם בכלבים בוגרים יותר. החיסון השני הוא נגד וירוס כלבלבת, שגם נוטה לפגוע בעיקר בגורי כלבים, אך יכול לפגוע גם בכלבים בוגרים יותר. החיסון הבא הוא נגד דלקת כבד נגיפית, שהיא מחלה ויראלית שיכולה לגרום לפגיעה קשה בכבד ואפילו בעיניים של הכלב. לאחר מכן ישנו חיסון נגד עכברת שכלול בפנים, שלמעשה כולל הגנה מפני שני סוגים של החיידק שגורם למחלת העכברת. זוהי מחלה שמסכנת גם את הכלבים וגם את בני האדם שבסביבתם. לבסוף ישנו חיסון נגד וירוס פארא-אינפלואנזה, שזו מחלה ויראלית שגורמת לדלקות בדרכי הנשימה בקרב הכלבים.

לאחר חיסון המשושה, ישנו גם חיסון הכלבת, שעל פי החוק בישראל כל כלב חייב להיות מחוסן בו פעם בשנה. הסיבה לכך זו העובדה שכלבים מעבירים את מחלת הכלבת הקטלנית, לכן חייבים לחסן את הכלב אחת לשנה, במטרה למנוע הפצה של המחלה. כלבת מסוכנת גם עבור בעלי החיים עצמם וגם עבור בני אדם, כאשר הווירוס מועבר לרוב כתוצאה מנשיכה מכלב נגוע. תסמיני המחלה כוללים השפעות על המוח של הכלב החולה, שמשנות את התנהגותו שנעשית אגרסיבית. כלב שנדבק בווירוס הכלבת עשוי להתחיל לנשוך חפצים דוממים, לפחד ממים יותר מהרגיל, לרייר הרבה ולהתנהג באופן לא צפוי. הדבר המצער הוא שאין איך לטפל במחלה במקרה והתסמינים מתחילים כבר להופיע אצל הכלב.

ישנם חיסוני כלבים נוספים שייתכן והכלב שלכם יצטרך לקבל, אבל מדובר כבר במקרים יותר אינדיבידואלים שיוחלטו לאחר בדיקה של וטרינר.

אולי יעניין אתכם גם...